سیم بکسل  (طناب فولادی) :

سیم بکسل به طناب فولادی گفته می شود که در صنایع مختلف کاربردهای فراوان دارد از جمله کاربردهای آن می توان به لیفتینگ و جابجایی مواد و قطعات اشاره کرد . از سیم بکسل در ماشین های بالابر ، آسانسورها ، صنایع کشتیرانی ، حفاری و صنایع دیگر نیز استفاده می گردد .

ساختار سیم بکسل :

سیم بکسل معمولاً از طریق تاباندن تعدادی رشته (Strand) به دور یک هسته یا مغزی (Core) تشکیل می شود .%d8%b3%d8%a7%d8%ae%d8%aa%d8%a7%d8%b1-%d8%b3%db%8c%d9%85-%d8%a8%da%a9%d8%b3%d9%84

%d8%b3%d8%a7%d8%ae%d8%aa%d8%a7%d8%b1-%d8%b3%db%8c%d9%85-%d8%a8%da%a9%d8%b3%d9%84

 

اجزاء سیم بکسل :

مفتول (Wire) : اجزایی که به دور هم تابیده و استرند را تشکیل می دهند .

استرند (Strand) : اجزایی که بطور مارپیچ دور یک هسته یا مغزی (Core) قرار می گیرند.

هسته (Core) : به قسمت اصلی سیم بکسل که از جنس فولاد و یا الیاف گیاهی و مصنوعی باشد هسته یا مغزی می گویند .

 

انواع مفتول های سازنده سیم بکسل :

مفتول فولادی بدون پوشش یا غیر گالوانیزه  : این نوع مفتول در مناطقی که عوامل ایجاد زنگ زدگی کمتر است استفاده می شود و معمولاً برای سیم هایی مورد استفاده قرار می گیرد که عامل فرسایش نقش مهمتری در تعیین طول عمر مفید سیم داشته و سیم کمتر در معرض عوامل ایجاد زنگ زدگی قرار دارد .

مفتول فولادی گالوانیزه : این نوع مفتول که با فلز روی پوشیده شده مقاومت بیشتری در برابر رطوبت و زنگ زدگی حاصل از  آب دریا ، هوا ، رطوبت و سایر عوامل مشابه دارد از این مفتول بیشتر در صنایع کشتیرانی و امور دریایی ، شیلات ، مرغداریها و غیره استفاده می شود .

مفتول فولادی ضد زنگ (استنلس استیل ) : این نوع مفتول علاوه بر مقاومت بالا در برابر زنگ زدگی ، در مقابل حرارت بالا تا حدود  ۱۰۵۰ درجه سانتی گراد نیز مقاوم بوده ، از این نوع مفتول بیشتر در صنایع غذایی ،شیمیایی،داروئی و … استفاده می شود همچنین مقاومت بالایی در برابر اثرات مخرب آب دریا دارند .

نیروی کششی مفتول فولادی :

مفتول فولادی با توجه به کاربرد مورد نظر ، با نیروهای کششی مختلفی تولید می شود . برای تولید طناب فولادی ، نیروی کششی مفتول مورد استفاده در محدوده زیر خواهد بود :

%d9%86%db%8c%d8%b1%d9%88%db%8c-%da%a9%d8%b4%d8%b4%db%8c-%d8%b3%db%8c%d9%85-%d8%a8%da%a9%d8%b3%d9%84

مغزی طناب فولادی :

مغزی طناب فولادی ممکن است از جنس فولادی و یا کنفی باشد ، مغز فولادی ممکن است خود یک طناب مستقل باشد که در این صورت به آن مغزی طناب فولادی مستقل(IWRC) می گویند . در مورد طناب های با قطر کمتر از ۱۰ میلیمتر مغزی فولادی معمولاً یک رشته مفتول فولادی (WSC) خواهد بود ، از مغزی فولادی زمانی استفاده می شود که نیروی کشش و استحکام  سیم بکسل بیش از عوامل دیگر مد نظر باشد .مغزی الیافی (FC) نیز از الیاف مصنوعی یا الیاف طبیعی تشکیل می شود ، متداول ترین الیاف مورد استفاده در آنها کنف طبیعی بوده علاوه بر آن الیاف مصنوعی مانند پلی پروپیلن نیز در آنها مورد استفاده قرار می گیرد ، از مغزی کنفی زمانی استفاده می گردد که قابلیت انعطاف سیم نسبت به نیروی کشش آن از اهمیت بیشتری برخوردار باشد .

 

طناب های فولادی از نظر نوع تاب :

طنابهای با تاب معمولی :

هنگامی که جهت تاب مفتول ها در یک رشته مخالف جهت تاب رشته ها باشد . این نوع طناب دوام بیشتری به از هم بازشدن یا گره خوردن داشته و در برابر فشار زیاد، له شدن و تغییر شکل ظاهری مقاومت بیشتری دارد ولی مقاومت و دوام آن در برابر ساییده شدن و قابل انعطاف بودن طناب کمتر از طنابهای با تاب لنگ می‌باشد .

 طنابهای با بافت لنگ :  

دراین نوع طناب جهت تاب مفتول در یک رشته با جهت تاب رشته‌ها در طناب یکی می‌باشد. مقاومت طنابهای با تاب لنگ در برابر ساییده شدن بیشتر از طنابهای با تاب معمولی است اما هنگام کار با آنها باید مواظب گره خوردن و باز شدن این نوع طناب باشیم. زیرا این طناب به سرعت از هم باز می شود بطور کلی به کار گیری طنابهای با تاب معمولی آسانتر و کاربرد بیشتری دارد اما در مواردی مثل آسانسورهای باری و مسافری که مقاومت و دوام بیشتری در برابر سایش مورد نظر است تاب لنگ کاربرد بیشتری می تواند داشته باشد.

سیم بکسل های راست گرد و چپ گرد :

اصطلاح راست گرد یا چپ گرد مربوط به جهت تابیدن رشته ها در سیم بکسل می باشد. طنابهای راست گرد متداول ترین نوع طنابها هستند. در شکلهای زیر تابهای مشروح نشان داده شده است، در این شکلها تاب به راست با حرف Z و جهت تاب بهچپ با حرف S مشخص می شود.

%d8%b3%db%8c%d9%85-%d8%a8%da%a9%d8%b3%d9%84-%d8%b1%d8%a7%d8%b3%d8%aa-%da%af%d8%b1%d8%af-%d9%88-%d8%b3%db%8c%d9%85-%d8%a8%da%a9%d8%b3%d9%84-%da%86%d9%be-%da%af%d8%b1%d8%af

 

انواع بافت سیم بکسل :

۱ ) بافت استاندارد :

در این نوع بافت ، قطر کلیه مفتولهای  تشکیل دهنده هر رشته سیم یکسان است , سیم بکسلهای با بافت استاندارد قابلیت انعطاف بالایی دارند .

۲) بافت سیل (Seale):

در این نوع بافت ، در هر رشته سیم تعداد مفتولهای هر ردیف که دور مفتول مرکزی قرار می گیرد با هم مساوی است و قطر مفتولهای ردیف بیرونی بیشتر از قطر مفتولهای ردیف درونی است . در هر دور قطر کلیه مفتولها یکسان و به علت ضخیم بودن مفتولهای بیرونی ، سیم بکسلهای با این نوع بافت دارای مقاومت سایشی بالایی هستند .

۳) بافت وارینگتون (Warrington) :

در بافت وارینگتون هر رشته سیم بکسل در ردیف بیرونی دارای مفتولهای ضخیم و نازک به صورت یک در میان می باشد که به علت همین ساختار سیم بکسلهای دارای بافت وارینگتون انعطاف پذیری بیشتری نسبت به سیم بکسلهای سیل دارند .

۴) بافت فیلر  (Filler):

در بافت فیلر قطر مفتولهای سیم بکسل در همه ردیف ها مساویست و در فضای خالی بین مفتولهای ردیف درونی و ردیف بیرونی مفتولهای نازکی قرار می گیرند که به آنها فیلر می گویند سیم بکسل های فیلر  سطح فلزی بیشتری داشته و از مقاومت سایشی و انعطاف پذیری بالایی برخوردار می باشند .

با  ترکیب چهار بافت اصلی چهار بافت ترکیبی زیر ساخته می شود :

وارینگتون سیل ، سیل فیلر ، سیل وارینگتون و فیلر سیل .

مقاومت در برابر خستگی ( Fatigue ) و فرسایش ( Weak ) :

معمولاً مقاومت در برابر خستگی در نقطه مقابل مقاومت در برابر فرسایش قرار دارد. طنابی که از تعداد زیادی مفتول نازک تشکیل شده باشد بسیار قابل انعطاف است و مقاومت خوبی در برابر خستگی دارد در حالیکه طنابی که از تعداد کمی مفتول های ضخیم تشکیل شده باشد مقاومت بالایی در برابر فرسایش و ساییدگی خواهد داشت.

انتخاب سیم بکسل :

سیم بکسل هنگام کار تحت تاثیر خستگی‌های کششی ، خمشی ، پیچش ، و همزمان با آن سایش و فشردگی قرار می‌گیرد . ضمناً سیم بکسل روی استوانه سیم جمع کن یا قرقره‌های متحرک و ثابت دچار سائیدگی می‌شود.

عوامل اصلی که جهت انتخاب سیم بکسل باید مورد توجه قرار گیرند عبارتند از :

۱ . مقاومت در مقابل سایش

۲ . مقاومت در مقابل فرسودگی

۳ . مقاومت در مقابل لهیدگی

۴ . مقاومت در مقابل پارگی

۵ . هرچه قطر سیم‌ها کمتر باشد ، انعطاف آن زیادتر و مقاومت فرسودگی آن بیشتر است .

۶ . هرچه قطر سیم‌ها بیشتر و تعداد کمتر باشد ، مقاومت سایشی زیاد و انعطاف آن کم است.

سایر عواملی که در انتخاب سیم بکسل‌ها مورد توجه است عبارتند از:

۱ . محاسبه سطح فلزی سیم بکسل‌ها

۲ . ضریب اطمینان

ضریب اطمینان عبارتست از نسبت نیروی برشی سیم بکسل به بار استاتیک که سیم بکسل تحت آن بار قرار می‌گیرد.

 اسلینگ :

برای اتصال سیم بکسل به قطعات دیگر روشهای متعددی وجود دارد که متداول ترین آنها اسلینگ می باشد . به ایجاد حلقه در دو انتهای سیم بکسل اسلینگ می گویند .

روش های حلقه کردن دو سر سیم بکسل :

۱ ) پرس کردن با بوش : سیم بکسل ها را با توجه به انداره سفارش داده شده قطع می کنند سپس سر سیم را داخل بوش آلومینیومی که متناسب با ظرفیت و قطر سیم بکسل انتخاب شده قرار داده سپس سر سیم را به صورت رشته های منظم از هم جدا نموده و به صورت حلقه به یکدیگر گره می زنند به این عمل اسپلاس می گویند و سر کوتاه سیم را داخل بوش کنار سر اصلی قرار داده و آن را با استفاده از دستگاه پرس مخصوص پرس می کنند سپس روی پرس ایجاد شده ظرفیت سیم را با شماره حک می کنند . دو سر پرس کردن سیم بکسل در صورت اتصال صحیح و کیفیت مناسب بوش به کار رفته یکی از مطمئن ترین انواع ساحت اسلینگ می باشد که می تواند ۹۰% نیروی کشش سیم بکسل فولادی را حفظ کند .

%d8%a8%d8%a7%d9%81%d8%aa-%d9%88-%d9%be%d8%b1%d8%b3-%d8%af%d9%88-%d8%b3%d8%b1-%d8%b3%db%8c%d9%85-%d8%a8%da%a9%d8%b3%d9%84

۲ ) کرپی بستن :   استفاده از بست های U شکل (Wire Rope Clips) برای محکم کردن حلقه سیم بکسل ،این روش شرایط خاصی داشته و مستلزم دقت فراوان در بستن صحیح بست ها می باشد ، از جمله این که گودی U بست ها بر روی بخش انتهایی سیم بکسل قرار گیرد و حداقل از ۳ عدد بست برای هر حلقه استفاده شود علاه بر آن پس از محکم کردن اولیه بست ها باید بر حسب لزوم به طور منظم چک شده و محکم گردد این بست هادر صورت استفاده صحیح تا ۸۰ % نیروی کشش سیم بکسل فولادی را حفظ می کنند .

%d8%b1%d9%88%d8%b4-%d8%b5%d8%ad%db%8c%d8%ad-%da%a9%d8%b1%d9%be%db%8c-%d8%a8%d8%b3%d8%aa%d9%86-%d8%b3%db%8c%d9%85-%d8%a8%da%a9%d8%b3%d9%84

بستن کرپی بر روی سیم بکسل استانداردهایی دارد که باید رعایت شود تا از بروز حوادث ناگوار جلوگیری شود:

۱ ) قطر سیم بکسل باید با شماره کرپی (بست بکسل) یکی باشد  شماره کرپی همان قطر کرپی است .

۲ ) تمامی کرپی ها باید در یک جهت بسته شوند .

۳ ) کزپی ها باید طوری قرار گیرند که U کرپی طرف سر کوتاه تر سیم بکسل باشد .

۴ ) تعداد کرپی ها بستگی به قطر سیم بکسل دارد به طور مثال تا قطر ۱۵ میلی متر ۳ عدد کرپی و از ۱۵ میلی متر به بالا به ازای هر ۵ میلی متر یک کرپی اضافه شود .

۵ ) فاصله کرپی ها باید مساوی و فاصله بین دو کرپی باید به اندازه ۶ برابر قطر سیم بکسل باشد.

۶ ) مهره کرپی باید در زمان سفت کردن به اندازه ۱/۳ قطر اولیه سیم بکسل محکم و سفت گردد.

 

۳ ) گیس بافت کردن سیم بکسل : این روش که توسط شخص ماهر و با تجربه ای انجام می گیرد در موارد خاص (به طور مثال هنگام در دسترس نبودن سیم بکسل دو سرپرس ) مورد استفاده قرار می گیرد . در این روش حلقه ی سیم بکسل توسط دست بافته می شود سپس مفتولهای انتهای قسمت گیس بافت شده در صورت شکسته بودن توسط بستن سیم پوشانده می شود . در صورت به کار گیری روش صحیح در بافت سیم بکسل ، حلقه گیس بافت شده بین ۷۵٪ تا ۹۰٪ نیروی کشش سیم بکسل فولادی را حفظ می کند .

%da%af%db%8c%d8%b3-%d8%a8%d8%a7%d9%81%d8%aa-%da%a9%d8%b1%d8%af%d9%86-%d8%b3%db%8c%d9%85-%d8%a8%da%a9%d8%b3%d9%84

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *